• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • ÇANAKKALE SAPPHİRE MASAJ SALONU
  • ...RAHATINIZ EMİN ELLERDE...
  • ÇANAKKALE SAFİR MASAJ SALONU
  • Yılların Tecrübesi İle Lüksün ve Hizmetin Keyfini Sürün
Üyelik Girişi
Takvim

Anasayfa


     KLASİK MASAJ

   
Ürün Kodu : 01
Üretici : SAPPHİRE MASAJ SALONU
Fiyat : 50 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
Standart masaj yağı ile yapılan günübirlik uygulanan masaj türüdür. Uyku hormonları devreye girdiğinde klasik masajın etkisi vücuttan ayrılır.
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

Klasik Masaj Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Ovma, dairesel hareketler ve sert vuruşların vücuda kısmen ya da tamamen uygulanması ile ortaya çıkan spa şekline klasik masaj denilmektedir. Spor terapisi olarak da bilinen klasik masaj hareketleri, sporcuların fiziksel gelişmelerinde de uygulanmaktadır. Terapi olarak beş ayrı tekniğinin bütün vücuda belirli bir düzen ve sıralama içerisinde uygulandığı geleneksel spa, özellikle de sırt ile omuz bölgesinde yoğunlaşmaktadır. Klasik masaj teknikleri nelerdir içerisinde en önemli kısım bedenin farklı yağlar ile beraber cildin ölü dokudan arındırılması sağlanır.

Vücuda aşırı baskı uygulamada rahatlatmayı hedefleyen geleneksel spa teknikleri, belirli sıralamalar ile profesyonel terapi yöntemlerinin uygulanarak ödemin ve kas spazmlarının dağıtılması sağlanır. Tıbbi tedavi yöntemlerine esin kaynağı olarak uygulanan klasik masaj hareketleri nelerdir sorusu, Çin kültüründe 3 bin yıldan fazla bir tarihe sahiptir.

Geleneksel spa türünde farklı yöntemler bir arada uygulanmaktadır. Örneğin Petrisaj yöntemi ile kas dolaşımı düzenlenirken, metabolizmanın da düzenlemesi sağlanır. Friksiyon yönteminde, ağrının giderilerek tek tek kas liflerinin çözülmesi sağlanır.

Tapotmen geleneksel terapi yöntemi ise kılcal damarların açılması ve hiperemi etkisi sağlanmaktadır. Vibrasyon yöntemi ile de kas tonunun düzenlenmesi sağlanır. Klasik masaja olan ilgi eskiden bu yana vardır. Ancak etkilerinin görülmesi ile son dönemlerdeki ilgi daha da artmıştır.

Hareketleri Neledir Ne Şekilde Uygulanır?

 

Klasik masaj teknikleri, İsveç spası olarak da bilinir. Bütün vücuda bölgesel olarak uygulanan sırt masaj teknikleri, vücudun dolaşım hızının artırılmasını ve bu sayede doku ile hücrelerde canlanma olmasının sağlanması için yapılır. Kas gerilmelerinde azalma ve konsantrasyonun da güçlenmesine yardım eden klasik masaj hareketleri nelerdir sorusu, spa uygulanan kişinin günlük yorgunluk ve stresten arındırılmasına yardımcı olur. Bu sayede kişinin rahat ve keyifli bir ortamda spanın etkisi ile beraber zinde kalması sağlanır.

Klasik masaj teknikleri nelerdir sorusu cevaplayan masör ya da terapistlerin tecrübesi, el becerisi, bilgi birikimi ve ortamın önemi, terapinin etkilerinin daha da artmasında önemli bir yere sahiptir. Gün boyu süren iş stresi ve yorgunluğundan kurtulmanın en iyi yolu olan spa, katkısız masaj yağları ile yapılmaktadır. İnsan vücuduna göre yoğurma ve baskı teknikleri ile uygulanan klasik masaj teknikleri, kişinin isteği doğrultusunda herhangi bir yağ kullanmadan da uygulanabilmektedir. Medikal yağ kullanılmadığı zaman tekniklerin de tamamı uygulanamamaktadır.

Spanın ortalama süresi 50 – 60 dakikadır. Normal olarak yorgunluğun ve stresin atılabilmesi için bu süre son derece normaldir. Klasik masaj hareketleri, farklı teknikler ile uygulanmaktadır. Öfrelaj denilen sıvazlama, yoğurma ismi verilen petrisaj, terapinin en önemli tekniği olan friksiyonda baş ile diğer parmaklar sayesinde baskı uygulama, darbeleme anlamında tapotement ve son olarak titreşim anlamında vibrasyon teknikleri kullanılır.

Teknikleri Nelerdir?

 

 • Sıvazlama

Klasik masaj teknikleri türü olarak işleme sıvazlama ile başlanır ve terapi yine sıvazlama ile bitirilmektedir. Belirlenen bir bölgeyi sıvazlama tek ya da çift elle, avuç içi, parmaklar ve elin bel denilen kasları ile yapılmaktadır. Baldır, bacak ya da kollar için tek el ile uygulanmakta olan sıvazlama, sırt bölgelerine çift el ile uygulanmaktadır. Sıvazlama yapılırken basınç kalbe doğru uygulanır. Eğer baskılar derinlemesine yapılır ise buna erin sıvazlama denilmektedir. Eller kalpten geriye doğru baskı azaltılarak yapılır ise yüzeysel sıvazlama yapılmış olur.

 • Yoğurma

Petrisaj da denilen yoğurma tekniği ile amaç direkt olarak kaslar üzerinde etki etmesi için yapılmakta olan hareket işlemidir. Tek ya da çift el ile uygulanarak yapılmaktadır. Kasların yoğrulması, esnetilmesi ve sıkıştırılması ile yapılan yoğurmaya tam açıklayıcı yoğurma denilmektedir. Bu teknik ile amaç büzüşmüş olan dokuların gerdirilmesi ve yapışıklığın açılmasının sağlanmasıdır. Bu tekniğin etkili olabilmesi için terapiyi yapan kişinin profesyonel olması çok önemlidir. Aksi takdirde spadan zevk alınamamaktadır.

İleri Düzey Terapi Yöntemleri

 

 • Friksiyon

Özellikle de başparmaklar, el ile bilek bölümünü bağlayan kalın kaslar, el kenarları ve elin bütünü ile uygulanan friksiyon yöntemi, dairesel hareketler ile farklı bölgelere basınç uygulanan bir yöntemdir. Kişinin vücut yapısı ve dokusuna göre farklı özellikler göstermektedir. Deri dokularının sertleşmiş olduğu kısımlarda deri ile deri altı dokularına üzerine uygulanan basınçlar düşük olmalıdır. Bazı zamanlarda da sırt ile kalça bölümlerine basınç artırabilmek için ile el üst üste koyularak uygulanır.

 • Darbeleme

Kasların uyarılmasının sağlanması için çok etkili bir uygulama olan darbeleme, spora başlamadan önce kasların uyarılması amacı ile uygulanmaktadır. Bu uygulama metodunda avucun içerisinde yumurta varmış gibi yumruk haline getirilen hava ile tarapi uygulanır.

 • Titreşim

Kaslardaki gerilme ya da spazm çözülmesi için terapi de uygulanan en önemli tekniklerden biridir. Genel olarak avucun tamamı ile yapılsa da, tek parmak ya da 3 parmak ucu ile titreşim uygulanmaktadır.

Klasik masaj hareketleri öncesi terapinin daha etkili bir hale gelmesi için kasların ısıtılması sağlanır. işlem uygulanırken kuvvetin artırılmaması gerekmektedir. Egzersizlerden sonra da rahatlamak amacı ile klasik masaj teknikleri yapılabilmektedir. Ancak kişide spazmın olduğu durumlarda spa ağrı yapabilir

Bu duruma dikkat edilmelidir. Normal olarak uygulanan terapi de derinin pembeleşmesi normaldir. Sert olarak yapılan klasik masaj hareketleri da ise deri kırmızılaşır. İyi yapılan sırt masaj teknikleri ile kan dolaşımı hızlanmaktadır.

 

 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj
 
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret17681
Anket
KAMPANYALARIMIZIN DEVAM ETMESİNİ İSTER MİSİNİZ ?
Hava Durumu
Saat